PREZBIOPIA

Pewnego dnia uświadamiamy sobie, że wiadomość przesłana SMSem czy artykuły w prasie są niewyraźnie napisane. Zwiększamy czcionkę na ekranie laptopa, tabletu, odsuwamy gazetę lub książkę. Rozpoznawanie liter z bliska zaczyna sprawiać nam trudność. Umykają nam detale przedmiotów. Może to być objaw zmęczenia oczu, ale zazwyczaj, wraz z bólem głowy i ogólnym uczuciem przemęczenia, jest oznaką procesu, który zachodzi w oku w sposób całkowicie naturalny i nieodwracalny.

W miarę upływu czasu soczewka w oku stopniowo traci elastyczność, coraz wolniej dostosowuje swoją moc w zależności od odległości, na którą patrzymy, i w końcu oko traci zdolność ostrego widzenia przedmiotów z bliska. Proces ten, związany ze zmniejszeniem sprawności mechanizmu skupiającego światło w oku, nazywa się prezbiopią.

Prezbiopia jest procesem nieuniknionym i przebiega indywidualnym rytmem, niezależnie od naszego trybu życia i pracy oraz ogólnego stanu zdrowia. Możemy jednak uniknąć dyskomfortu codziennego życia, który towarzyszy prezbiopii dzięki osiągnięciom nowoczesnej wiedzy optycznej i medycznej, która oferuje skuteczne i wygodne rozwiązania.

Nieograniczoną perspektywę i ostrość widzenia przywracają progresywne soczewki okularowe multiDIOP, przez które ponownie, jak w młodości, wyraźnie zobaczymy świat bez ograniczeń.